یک شیرازی زاده در کاخ سفید

خانواده نمازی در شهر شیراز از اعتبار و محبوبیت فوق العاده ای برخوردارند. در این شهر چندین خیابان و محل پرتردد به نام این خاندان است. این خانواده خدمات ماندگار و پرارزشی به شیرازیها کرده اند که تا سالهای سال در زندگی مردم این شهر تاثیر خواهد داشت. یکی از این خدمات که از همه ملموس تر است، ساخت بیمارستان نمازی می باشد که یکی از بزرگترین و بهترین بیمارستانهای جنوب کشور است.
سالها قبل که این خانواده برای ساخت بیمارستان نمازی از متخصصین دیگر کشورها دعوت به عمل آورده بودند، پزشکی آمریکایی - آفریقایی به نام جیمز باومن نیز برای راه اندازی بخش اطفال این بیمارستان به شیراز آمد. او بیش از 5 سال در شیراز ماند و به خانواده نمازی کمکهای زیادی کرد. در این سالها دکتر باومن صاحب دختری شد. باومن پس از پایان ماموریتش در شیراز، یک سال در لندن اقامت کرد و پس از آن به آمریکا رفت و به یکی از بهترین متخصصان این کشور تبدیل شد.
دختر کوچولوی آقای باومن که والری نام داشت، پس از تحصیل در دانشگاه های استنفورد و میشیگان، وارد عرصه سیاست شد و رفته رفته پله های ترقی عالم سیاست را طی کرد. ماه های گذشته برای دختر آقای باومن بسیار حساس و همراه با هیجان بوده اند. والری به عنوان یکی از مشاوران ارشد باراک اوباما، او را در پیروزی بر هیلاری کلینتون و سپس مک کین همراهی کرد و حالا به عنوان یکی از زنان موثر آمریکا شناخته می شود.
اهالی سیاست در آمریکا والری را خواهر بزرگ باراک اوباما می دانند و ادعا می کنند که وی نیمه دیگر مغز رئیس جمهور جدید آمریکاست.
اکنون باید منتظر ماند و دید که این بانوی شیرازی زاده در سیاستهای جدید آمریکا نسبت به ایران چه تاثیری خواهد گذاشت؟

 

/ 3 نظر / 4 بازدید
سحر

به دیدارم بیا هر شب در این تنهایی تنها و تاریک خدا مانند دلم تنگ است... بیا ای روشن ای روشنتر از لبخند شبم را روز کن در زیر سرپوش سیاهی ها دلم تنگ است... بیا بنگر چه غمگین و غریبانه در این ایوان سرپوشیده وین تالاب مالامال دلی خوش کرده ام با این پرستوها و ماهی ها ، و این نیلوفر آبی و این تالاب مهتابی . .... شب افتاده است و من تنها و تاریکم . و در ایوان من دیریست در خوابند ، پرستوها و ماهی ها و آن نیلوفر آبی بیا ای مهربان با من ! بیا ای یاد مهتابی ! دلم تنگ است... سلام روز بخیر با مطلبی جدید آپیدم قدمتون رو به دیده منت ارج می نهم[گل][گل]

آذر

وقتی می گم هنر نزد شیرازیان است و بس بگید نه! ما حتی تا توی کاخ سفید هم شعبه زدیم و نقوذ کردیم. مطمئنا اگر آمریکا همه ایران را هم بخواد نابود کنه خدای نکرده ولی به شیراز کاری نخواهد داشت. گوش شیطان کر