شیراز در امن و امان است و اصلاح طلبان خوابند

447gn54.jpg

جمعه روز حضور پرشور مردم در مشت محکم است. در شیراز هم خبرهایی است اما اصلاح طلبان بی خیال همه چیز شده اند. آنها دارند، یک فرصت خوب برای احیا را از دست می دهند. به این نتیجه رسیده ام که همه سیاسیونی که شیرازی راستین هستند، اطلاح طلبی را پیشه کرده اند. این عزیزان فقط لیست داده اند... نه تبلیغی؛ نه جار و جنجالی؛ نه تکانی... هیچ. فقط خمیازه است و خمیازه. دوستان اصلاح طلب ما برای معرفی و تبلیغ لیستشان فقط به روزنامه ها بسنده کرده اند. البته در روزنامه ها هم جایی بهتر از صفحه آخر پیدا نکردند و در صفحات اول جایی برای آنها وجود ندارد. این همه بی تفاوتی و در عین حال این همه مظلوم نمایی نوبر است. در حالیکه اکثر نقاط کلیدی و غیرکلیدی شهر با بیلبورد و پوستر و بنر بزرگ ائتلافهای مختلف اصولگرا پر شده است، اصلاح طلبان آرام گرا چندان اهمیتی به تبلیغات محیطی نمی دهند. امیدواریم این روشنفکرهای آزاداندیش برای دو روز باقیمانده برنامه خاصی داشته باشند. هرچند که فکر کنم اطلاح طلبان فرصت سوزی را در قاموس خود نهادینه کرده اند.

البته در آن سو یک اتفاقهای دیگری هم در حال رخ دادن است. یک جوان روحانی که طی چند سال گذشته به بهانه معنویت و آرامش نفس و روح جوانان زیادی را دور خودش جمع کرده بود، لیست انتخاباتی داده است. این جوان جویای نام به شدت در حال تبلیغ روی این لیست است و از بنزین سبز بهره های فراوانی می برد. البته بسیاری از آگاهان سیاسی و فعالان فرهنگی و اجتماعی شیراز از چند سال قبل فعالیتهای این فرد را برای جوانان خطرناک و نگران کننده می دانستند و عقیده داشتند، این جوان روحانی در جستجوی اهداف کلانی است.
میزان نفوذ و البته خطر این فتیله خطرناک به حدی رسیده است که بزرگان جناح چپ و راست برای انتخابات شوراها و حذف کاندیدهای لیست روحانی جوان مذاکراتی برای سازش موقت با هم داشته اند.
جالب اینجاست که در لیست 11 نفره این روحانی چهره های جوان و در عین حال بسیار متعصب مذهبی حضور دارند. از این جمع یازده نفره 3 کاندید زن و دختر هستند که در پوسترها و تراکتهای تبلیغاتی عکس آنها منتشر نشده است.
واقعا رای آوردن این جماعت خطر بزرگی برای جوانان شیراز و فارس است.

/ 0 نظر / 19 بازدید