1. من از وقتی که بنا به نظر و تشخیص خود شما و دیگرانی مثل شما، از دایره کودکی خارج شده ام و به گفته شما بزرگ شده ام، از این نیمه دوم اسفند شیرین خوشم نمی آمده. می دانید؟ همه در تلاش و تکاپو هستند، سرعتر به شدت بالا می رود، همه می خواهند از ثانیه ثانیه هاشان اسثفاده کنند. می دوند و می دوند تا مبادا در این روزها و چه بسا ساعتها، چیزی از دست بدهند. خیابانها پر می شوند از آدمهایی که برای شکار ثانیه ها آمده اند و از هم سبقت های مجاز غیر مجاز می گیرند...<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

این شلوغی و این شتاب موسمی را اصلا دوست ندارم. اذیت می شوم وقتی می بینم آدمها نمی توانند برای همه روزهای زندگی شان یک همچین روندی داشته باشند و فقط وقتی اسیر یک آئین سنتی و قراردادی می شوند ناخودآگاه (واقعا ناخودآگاه) بر سرعت خود می افزایند.

2. از همان بچگی وقتی می خواست سال تازه شروع شود و ایام نو شوند، دفترم را باز می کردم و در آن می نوشتم که دراین سال جدید دنبال چه هدفهایی باید بروم و به چه چیزهایی باید بیش از همه اهمیت بدهم. هدفها و اولویتها همگی کودکانه و کوچولو بودند اما امروز هم که نگاه می کنم می بینم نیت این عمل یک نیت بزرگ بوده است.

عجب دنیای متفاوتی داریم ما آدمها؛ وقتی در مدار کودکی زندگی می کنیم.

3. اگر طبق آن روند کودکانه بخواهم اهداف و اولویتهای سال جدید را مشخص و مکتوب کنم، ارزشمندترین نکته ای که می توانم سر مشق قرار دهم این است که "در همه روزهای زندگی مثل روزهای نیمه دوم اسفند بوی بهار بدهم؛ بوی زایش. و برای رسیدن به این زایش هر روز با شتابی پخته و با برنامه عمل کنم".

/ 2 نظر / 2 بازدید
un knwon

خواستم بگم که نخست وزیر دانمارک حق مسلم ماست

navid

خوشا شيراز و و ضع بی مثالش. ولی ای کاش مغازه داراش و در کل اونايی که کار آزاد دارند يه خورده زودتر از خواب بيدار می شدنند تا صبح ساعت نه با منظره ی دلخراش مغازه ها بسته که ياد اور تنبلی است مواجه نشيم وخدايی ناکرده يه مسافر نگه مشت نمونه خرواره