باز هم خداحافظ

در را بستم. کلید را توی قفل چرخاندم و تمام. م
کلیدها را از توی دسته کلید در آوردم و تحویل دادم. خداحافظی کردیم و سوار تاکسی بار شدیم.
بله... همه چیز تمام شد. باز هم در این شهر خاکستری و شلوغ گفتم: خداحافظ. بالاخره خانه جنت آباد را تحویل دادم. آبان ماه سال قبل بود که در میان هشدارهای علی کلید خانه جنت آباد را تحویل گرفتم و زندگی را در غرب تهران آغاز کردم. 14 ماه در یک سوئیت شیرین و دوست داشتنی که به قول امید "از لحاظ دما هیچ وقت باهاش مشکلی نداشتیم" زندگی کردم و کردیم. اوایل کمی سخت بود اما برای من که دنبال آرامش می گشتم آنجا بهشت بود. از خردادماه وضع خیلی بهتر شد و فضا برای من بازتر شد.

در این دو سالی که در تهران هستم به یک نتیجه رسیده ام؛ خداحافظی همیشه بد نیست. وقتس از خیابان نصرت به قصد اکباتان خداحافظی کردم، دریچه های زیادی به رویم باز شد. بعد از دوماه از اکباتان هم به نیت امیرآباد خداحافظی کردم. آنجا هم بسیار خوب و شیرین بود. شش، هفت ماهی آنجا بودم تا اینکه یک ماهی مجبور بودم بولوار کشاورز را تحمل کنم. از آنجا دوباره به امیرآباد رفتم. بعد از آنجا مرزداران و در نهایت جنت آباد. البته نباید از خداحافظی به یادماندنی از ویلا هم ساده بگذرم. آن خداحافظی هم خیلی به من چسبید. از آنجا آمدیم فاطمی و الان 14 ماه است که در فاطمی هستیم.

مطمئن هستم زندگی در کردستان بسیار متفاوت و باحال است. از الان دارم برای زمانی که باید از اینجا خداحافظی کنیم، برنامه ریزی می کنم. نباید زیاد دور شویم. اینجا به دفتر خیلی نزدیک است و ما را از زندگی در ترافیک احمقانه تهران بی نیاز می کند.

چند روزی است که تهران غرق در غبار و مه است. آقای میلاد با آن قد بلندش دیگر دیده نمی شود. امروز عصر که از کنارش رد شدیم فقط تا سر زانوش پیدا بود. گفتم: خوش به حال اونهایی که در این عصر جمعه و در این اولین روز زمستان آن بالا دارند با صورت میلاد جان حال می کنند و چیزی از زمین و گرفتاریهاش نمی بینند... واقعا خوش به حالشان.
/ 1 نظر / 2 بازدید
والنتين

سلامو خوبه که انقدر خوب خدافظی ميکنی. خدافظيه خرداد سال ديگه ی من که نبايد خيلی جالب باشه. فک کن همه دوستات ميان پشت شيشه های غبار گرفته ی فرودگاه و تو بايد از همشون خدافظی کنی و بری واسه هميشه. فک کن چقدر سخته که بخوای جلوی خودتو بگيريو گريه نکنی تا مبادا کسی گوله گوله های اشکتو ببيه. راستی يه سری به ما برن. يا حق .