افشین لطفا مقاومت کن

860826Ghotbi_1.jpg

 صدای شیپورهای تماشاچیان فوتبال را که شنیدم خیالم راحت شد. فهمیدم که تیم پرسپولیس توانسته در روزی که علی دایی، سپاهان را در اصفهان شکست داد، از سد شیرین فراز بگذرد و فاصله خود تا قهرمان را کم کند. تنها این نتیجه به عاشقان پرسپولیس چنان انگیزه ای می دهد که از ورزشگاه آزادی تا میدان ولیعصر تهران را پایکوبی کنند و در شیپورها بدمند.

همه می دانند که من به عنوان یک نیمه ورزشی نویس، مخالف صددرصد استقلال و پرسپولیس هستم. به نطر من تا وقتی که این دو تیم دولتی هستند و با مدیریتهای غیرورزشی اداره می شوند، موفقیتهایشان کم دوام و بی ثبات خواهد بود. بنابراین همیشه از شکست آنها خوشحال می شدم و هیچ وقت برای قهرمان شدن آنها لحظه شماری نکردم. اما...امسال داستان روایت دیگری دارد و من به خاطر یک نفر دوست دارم که پرسپولیس قهرمان لیگ شود؛ افشین قطبی. فوتبال بی در و پیکر ما سالها بود که به فردی تحصیل کرده، متشخص، مودب و باتجربه جهانی نیاز داشت. فردی که ایرانی باشد و بتواند به نماد جریانی نو تبدیل شود. به نظر من قطبی چنین توانی را داشت. او می توانست با تکیه به تمام داشته های خود تاثیر زیادی بر فوتبال ایران بگذارد و روی لمپنهای بزرگ را کم کند. فوتبال ایران برای موفق شدن باید تجربه ای جدید را کسب می کرد و آن هم میدان دادن به مردانی بود که برای انتقال ایده هایشان به بازیکنان از فحشهای ناموسی استفاده نمی کنند؛ مردانی که باخت را گردن می گیرند و به خاطر پول در بازار فوتبال زندگی نمی کنند. به نظر من این افشین قطبی بود که می توانست پنجره جدیدی را به روی فوتبال ایران باز کند. در مدت حضور قطبی در ایران، مردم و اهالی فوتبال همراهی وحشتناکی با وی داشتند. این حمایت و همراهی پیامی غیرفوتبالی در بر دارد. مردم با حمایت از افشین قطبی در سخت ترین روزهای این مربی و بعد از بدترین شکستهایش و در شرایطی که حمله های رسانه های سنتی به این مرد تنها، شروع شده بود، نشان داد که آنها نیز قطبی امپراطور را شناخته اند و وی را حتی بدون جام قهرمانی نیز می پسندند و می پذیرند.

در این میان، برخی تنگ نظران کوته بین که همیشه افت جامعه ایران بوده اند و با تملق و چاپلوسی و البته دورنگی ایام گذرانده اند، چوب لای چرخ قطبی گذاشتند و این مربی آرام و تیمش را به دست انداز انداختند. او که نیم فصل را با قهرمانی پشت سر گذاشته بود، در نیمه دوم لیگ اسیر حاشیه های متعدد شد و صدر جدول را به تیم فرصت طلب سپاهان سپرد و ...قطبی و پرسپولیس که تا پیش از امروز با 7 امتیاز اختلاف نسبت به سپاهان در رده سوم جدول رده بندی بودند، با برد شیرین و پرگل امروز که با شکست سپاهان، شیرین تر شد، اختلافش را با صدر جدول به 4 امتیاز رساند و به رده دوم صعود کرد. با توجه به اینکه پرسپولیس تمام دیدارهای باقیمانده اش را در خانه برگزار می کند، شانس بیشتری برای کسب 12 امتیاز باقیمانده دارد. ضمن اینکه این تیم در آخرین هفته لیگ برتر میزبان سپاهان اصفهان است و اگر بتواند این تیم را در آزادی شکست دهد، 3 امتیاز دیگر به تیم اول شهر اصفهان نزدیک می شود. پس پرسپولیس باید امیدوار باشد تا سپاهان در 3 دیدار پیش رو تا هفته آخر تنها یک بازی را تساوی کند. در این صورت جام قهرمانی دوباره به پرسپولیس لبخند می زند و قطبی خودش را به فوتبال ایران تحمیل می کند.

افشین لطفا مقاومت کن.

/ 2 نظر / 2 بازدید

ِagha kamelan movafeghamm

سارا

منم همینطور