تلخی پرواز برای خانم مهماندار

 

<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

پرواز شماره 1373 هواپیمایی آسمان از شیراز به مقصد تهران باز برای من تصویرگر خوی زشت و فرهنگ سبک مردانه بود.

+          +          +

هواپیما با حداقل تاخیر پرواز کرد و این برای من که می خواستم هرچه سریعتر به تهران برسم بسیار لذت بخش بود. مثل اینکه پس از سقوطهای دلخراش گذشته از بالا دستور داده اند خلبان شخصا در طول پرواز با مسافران صحبت کند و با این کار خود دل آنها را قرص تر کند. تا یادم هست پیش از این خلبانها به ندرت با مسافران صحبت می کردند و اگر هم می کردند با این حجم (4بار در طول یک پرواز) نبود.

هواپیما با لرزشهای شدید از زمین بلند شد و به دلیل ارتفاع بسیار کم این جعبه سنگین آلومینیومی در دقایق اول پرواز همه ترسیده بودند(احساس می کردم حتی چند نفر خود را برای سر کشیدن جام شهادت آماده کرده بودند) اما خلبان در اولین حضور صوتی خود علت این لرزشها را وزش باد تند از روبرو اعلام کرد.

+          +          +

سال گذشته در یکی از مسافرتهای هوایی ام در کابین مسافران یک تصویر توجه من را به خودش جلب کرد که از آن به بعد همواره آن را در سایر هواپیماهای دولتی و خصوصی جمهوری اسلامی ایران می بینم. اگر در پروازهای داخلی به روبرویتان نگاه کنید، در کنار در ورودی کابین مسافران حتما عکس "حضرت امام" و "مقام معظم رهبری" را خواهید دید و این برای من خیلی جالب بود.

+          +          +

یکی از جذابیتهای پروازهای هوایی برای آقایان مهمانداران رنگین رو هستند. انگار همه چیز برای ارضا و البته تقویت خواسته ها و نیازهای جنسی آقایان محترم باید جور باشد؛ حتی نظام مهمانداری. مهمانداران عزیز چنان پررنگ!!!! و تمیز ظاهر می شوند که اگر مردی هم در فکر استفاده بصری نباشد ناخواسته به بهره برداری کشیده می شود.

جریانی را که می خواهم تصویر کنم تاکنون بارها در مسافرتهای هوایی دیده ام. مرد جوانی به محض مواجه شدن با چهره خندان خانم مهماندار، عنان اختیار از کف داد و شروع کردبه یورتمه رفتن. مدام با صدای بلند تیکه های سبک و سخیف به دوستان و اطرافیانش می پراند و پس از هر شیرین زبانی ای نیم نگاهی به خانم مهماندار می کرد تا ببیند آیا هنرنمایی اش توانسته نظر دختر جوان را جلب کند با نه؟ مرد جوان تا تهران دهان خودش را سرویس کرد. چشمهایش از بس که به دنبال خانم مهماندار چرخید فکر کنم تا صبح روز بعد درد می کرد. هنگام صرف شام هم خنک بازی های آن آقای محترم ادامه پیدا کرد و با تیزهوشی مردانه اش که فکر کنم فقط در مواجهه با خانمهای جوان گل می اندازد، بهانه ای پیدا کرد و برای دقایقی سر مهماندار بیچاره را به باد حرف گرفت. فکر کنم با این توضیحات من می توانید صحنه خداحافظی را هم تصور کنید...

+          +          +

این آقایان (خودمان را می گویم ها) انگار جنبه یک لبخند زنانه را ندارند و چنان در فقر توجه و محبت و البته جنبه به سر می برند که با شنیدن یک جمله از زبان یک زن رنگین رو تا خودشان و همه اعضا و جوارحشان را به بی آبرویی نکشند دست بردار نیستند... در طول بیشتر پروازها به این فکر می کنم که با توجه به اینکه مردها چنین روحیه و اخلاق پستی دارند چرا باید مهمانداران هواپیما زن باشند؟

آیا مردسالاری چنان حاکم است که در طول یک پرواز یک ساعته هم زنان باید به ارضای نیازهای بصری آقایان بپردازند؟ خیلی دوست دارم با چند مهماندار هواپیما در این خصوص صحبت کنم و ببینم خود آنها نسبت به این برخوردها چه حسی دارند؛ ببینم خود آنها از اینکه برای ارضای یک نیاز پست به کار گرفته شده اند چه حسی دارند و آیا اصلا این مساله را درک می کنند.

/ 2 نظر / 2 بازدید
همینجوری

عزیز آدم بی جنبه همه جا هست ولی شما که خیلی خوب میبینی همه چیو چرا اینقدر کلی گویی میکنی؟ ؛ یکی از جذابیتهای پروازهای هوایی برای آقایان مهمانداران رنگین رو هستند. انگار همه چیز برای ارضا و البته تقویت خواسته ها و نیازهای جنسی آقایان محترم باید جور باشد؛ ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

مهماندار

من واقعا برام عجيبه که چرا بعضی آدمها مسائل همون جوری تفسير ميکنند که خودشون دوست دارند ببينند!!!