نگار سرمست در شيراز فرود خواهد آمد

- مژده دادند که بر ما گذری خواهی کرد

- دیر آمدی ای نگار سرمست/ زودت ندهیم دامن از دست

- مژده ای دل که مسیحا نفسی می‌آید

- رواق منظر چشم من آشیانه توست/ کرم نما و فرودآ که خانه، خانه توست

اینها نمونه‌هایی از اشعاری است که همراه با عکس دکتر محمود احمدی‌نژاد روی بیلبوردهای متعددی در سطح شهر شیراز نصب شده است.
طی چند روز گذشته اکثر مردم فرهنگ‌دوست دیار ادب‌خیز شیراز از دیدن و البته خواندن این شعارها و بیلبوردها، تعجب کردند و از اینکه قرار است آقای رئیس‌جمهور کرم نمایند و بر رواق منظر چشمان آنها فرود آید ابراز تعجب و شگفتی کردند. در هر جمعی پیر و جوان از یکدیگر می‌پرسیدند چه عجب که قرار است آقای احمدی‌نژاد بر ما هم گذری کند. البته «نگار سرمست» خواندن آقای دکتر هم بسیار برای شیرازیان راستین جالب است چراکه این شعار را ستاد استقبال از آقای خاتمی در سفرشان به فارس (در دوران ریاست جمهوری) به عنوان شعار اصلی و تنها شعار انتخاب کرده بودند که البته با جایگاه فرهنگی و چهره آرام خاتمی هم‌خوانی داشت.
نکته جالب دیگر این است که در زیر تمام این بیلبوردها عبارت خنده‌داری نقش‌بسته است؛ ستاد مردمی استقبال. سئوال اینجاست این ستاد چگونه، چه زمانی و با حضور کدام مردم تشکیل شده و از کجا چنین هزینه تبلیغاتی را فراهم کرده است؟ باید اشاره کنیم که تا چند روز پیش خبرنگاران شیراز هم از سفر رئیس‌جمهور بی‌خبر بودند؛ حال چگونه است که مردم باخبر شده‌اند و به این سرعت ستاد و کمیته تشکیل داده‌اند و تبلیغات محیطی را آغاز کرده‌اند؟
و اما مایه تاسف بیشتر اینکه این ستاد مردمی در تبلیغات خود حتی یک بار هم عنوان شیراز؛ پایتخت فرهنگی را نیاورده است. آیا مردم شیراز در پایتخت فرهنگی بودن این شهر شک دارند؟

/ 3 نظر / 2 بازدید
عمو اروند

چشم دل باز کن که جان بینی/آن چه نادیدنی‌است، آن بینی. چنین شعارهائی را نیز در زمان"تشریف‌فرمائی‌های" اعلی‌حضرت آریامهر بزرگ ارتش‌داران شاهنشاه آریامهر، هم می‌نوشتند/ می‌نوشتیم و می‌دانستند/ می‌دانستیم که دروغ است.

آذر

سلام. خسته هستم و نمی تونم براتی کامنت بگذارم. از مطلبت خوشم اومد فقط خواستم بدونی برخلاف تو من به وبلاگت سر می زنم

عليرضا

پيام من به رييس جمهور : شکوه اهل شهر عدالت مهرانه تست کرم نما و نيا که شيراز نه خانه تست