تکلیف این "علم" روشن است

مدتی‌ست برای بار چندم به سراغ کتاب جامعه‌شناسی آنتونی گیدنز رفته‌ام. نویسنده در پیشگفتار کتاب نوشته است: مطالعه جامعه‌شناسی باید تجربه‌ای رهایی‌بخش باشد. جامعه‌شناسی احساس همدردی و نیروی اندیشه و تخیل ما را گسترش می‌دهد، چشم‌اندازهای جدیدی را پیرامون سرچشمه‌های رفتارمان در برابر ما می‌گشاید و به درک ژرفتر زمینه‌های فرهنگی متفاوت با فرهنگ ما می‌انجامد. مطالعه جامعه‌شناسی تا آنجا که با اندیشه جزمی مبارزه می‌کند، درک تنوع فرهنگی را می‌آموزد، بینش عملکرد نهادهای اجتماعی را برای ما فراهم می‌سازد و امکانات آزادی انسان را افزایش می‌دهد.

 همین چند سطر کافی‌ست تا حکومت‌های خودکامه سر ناسازگاری با علم جامعه‌شناسی بردارند و تکلیف خودشان را با این "علم" روشن کنند.

/ 4 نظر / 25 بازدید
مانا ماکارونی

علم رهایی بخش.... اینا علم استعماری دوست دارن

کمژین حمایت از دکتر مهدی خزعلی

دوست عزیز سلام . کمپین حمایت از ازادی دکتر مهدی خزعلی از شما دعوت می کند تا بیانیه ای را که برای ازادی ایشان تنظیم شده امضا کنید . این کمپین رو به دوستانتون هم معرفی کنید و از انها هم بخواهید که این بیانیه رو امضا کنند . و اگر مایل بودید ما رو با نام کمپین حمایت از ازادی دکتر مهدی خزعلی لینک کنید بعد خبر دهید تا شما را لینک کنیم . به امید ایرانی ازاد