خیار بدون نمک

نمی دانم کی بالاترین را شناختم اما می دانم که در دو سال گذشته از اینترنت بدون سر زدن به بالاترین استفاده نکردم.
بالاترین بهترین بستر برای رشد "شبکه بدون ساختار فعالان اجتماعی ایران" بود. هنوز یادمان نرفته که این شبکه بدون سر، با کمک بالاترین چه بلایی بر سر سازمان تربیت بدنی آورد و چه حمایتی از نود و فردوسی پور کرد. حذف بالاترین به همین دلیل غیرقابل باور و حتی دور از انتظار نبود. در کشوری مانند ایران که همه خطها باید به یک نقطه مشترک ختم شوند، وجود چنین بستری یک خطر جدی است. در این ساعتهایی که بالاترین، خارج از دسترس است و بالاترینی ها گیج و مبهوت هستند، مخالفان آزادی و دموکراسی جشن گرفته اند و هلهله شان از میان صفر و یک های دنیای کامپیوتر شنیده می شود.
از دیروز که تلاشهایم برای ورود به بالاترین به مزه بن بست، منتهی شد، طعم اینترنت برایم عوض شده. مثل خیار خیسی است که باید بدون نمک بخورم. بالاترین اینترنت را برای من گسترده تر کرده بود. مثل تابلوی راهنمایی بود که تو را به بهترین گزینه ها و باکیفیت ترین گزینه ها هدایت می کرد.
اما... اما... کوردلان کوته بین، چند صباحی بیشتر در خوشی سر نخواهند کرد. بالاترین حتما بر می گردد و دوباره "اصل و نسب خیلی ها" را رو می کند؛ دوباره "از حق و حقانیت دفاع می کند"؛ دوباره "تصویر دورو و دورنگی زاهدانِ آن کاره" را منتشر می کند... بالاترین حتما بر می گردد و اینترنت فارسی را برای ما عریض تر و طویل تر می کند... تا کور شود هر نابخردی که نتوان دید!

/ 1 نظر / 2 بازدید
آذر

بالاترینیها اصلا نباید نگران باشن. به نظرم به جای دیگه هم پناه نبرید و خودتون را آواره نکنید. خوبیش به اینه که فضای سایبر ظرفیتیش نامحدوده. به زودی چیزی بهتر و بالاتر از بالاترین راه میفته