این لیاقت ماست؟

۱- دیشب به اوج هنر ایرانی پی بردم؛ بچه ها با رهبری مهروش برام جشن تولد گرفته بودند. خیلی حال داد... لذت بردم و بردیم. ساده بود اما پر از هیجان.
حالا اوج هنر ایرانی کجا بود؟ اونجایی که قرار بود من خبردار نباشم و عزیزان برای در بی خبری نگه داشتن من دست به هر کار عجیب و محیرالعقولی زدند... خلاصه اش اینکه ما در اوج ترافیک تهران، از میدان ولیعصر با اتوبوس رفتیم میدان آزادی، از آنجا من را بردند سر مرزداران. از سر مرزداران هم با همت محسن آمدیم سر جنوبی بزرگراه کردستان... همه اینها برای این بوده که من باید سورپرایز می شدم. این سورپرایز شدن بهانه اش حدود ۲ ساعت در ترافیک ماندن بود...
ولی از همه این هنر ایرانی که بگذریم اما بچه ها علی الخصوص مهروش و مامانش خیلی زحمت کشیدند. سارا هم مثل هر سال من را خفت داد و بهم کادوی تولد هدیه کرد... راستش را بخواهید دو سال پیش یک کادو برای تولدش گرفتم اما هنوز بهش ندادم.

۲- توی دفتر جدید مستقر شدیم... مشکل تلفن حل شد... مشکل اِی.دی.اِس.اِل هم تا شنبه حل می شه... به درست شدن آسانسور امیدی نداریم... مثل دفتر فاطمی، زنگ در اینجا هم خراب است... صاحبخانه و هیات مدیره همگی به نظر آدمهای بی‌خودی می‌آیند. مدتی است که دارم به رویکردهای نظری و عملی شرکت بیشتر فکر می‌کنم. اولین نتیجه این فکرها این بود که از اول بهمن‌ماه کار چکیده روزنامه‌ها را شروع کنیم. چند روز پیش به محسن گفتم:‌ حس می‌کنم شدیم مثل این دفتر خدمات فنی‌ها که همه عمرشان لوله‌های آب و گاز خانه‌های مردم را درست می‌کنند، ماشین لباس‌شویی تعمیر می‌کنند و از این کارها. گفتم: باید یک کار سازنده بکنیم که مال خودمان باشد. به جای اینکه تهِ کارهای ملت را ببنیدیم بهتر است که روی یک کار خودمان تمرکز کنیم.
فکر کنم با شروع پروژه چکیده روزنامه‌ها تمرکز ما در شرکت خیلی بیشتر شود. امیدوارم این پروژه طبق پیش‌بینی‌هایی که کردم ما را به هدف و محور اصلی شرکت نزدیک کند. اگر این پروژه جواب بدهد، ما موفق می شویم در زمینه ای که توانایی اصلی‌مان است جلو برویم و از این حاشیه‌روی دور شویم.
غیر از پروژه در فکر راه انداختن ۳ روزنامه اینترنتی هم هستم. دو هفته‌ای گیر برنامه‌نویسی و طراحی سایتهایشان بودیم اما خوشبختانه به قول سعید (که هنوز دست‌خطش روی تابلوی اتاق فنی وجود داره) ۵/۹۹ درصد کارهاش انجام شده و مانده استارت زدن کار.
یکی از این روزنامه‌ها، روزنامه دانشجو است، دیگری روزنامه فارس‌نگار و سومین روزنامه یک روزنامه اقتصادی است که هنوز اسم نداره. دانشجو و فارس‌نگار که همان سایتهای قدیمی خودمان هستند که قرار است به زودی به صورت روزنامه منتشر شوند. سردبیری اولی را خودم می‌خواهم بر عهده بگیرم و دومی را امید. سومین روزنامه هم یک طرح جدید است که خیلی بهش امیدوارم. توضیحش را می‌گذارم برای روزهایی که به افتتاح سایت نزدیک شدیم.
دانشجو را می‌خواستیم روز دانشجو افتتاح کنیم اما کار تمام نشد. البته تنبلی در میان نبودها... حجم کار زیاد بود و ما می‌خواستیم کار پخته و کاملی ارایه بدیم. به قول بچه‌های تهرون:‌ خداییش سعید خیلی زحمت کشید. 
اگر مشکلی پیش نیاد روزنامه دانشجو را در شب یلدا افتتاح رسمی می‌کنیم.
فارس‌نگار را هم گذاشتیم برای حدود یک ماه دیگه که امید پایان‌نامه‌ش را تموم کنه و دوباره بیاد تو تیم.
مدتی است که تو فکر راه انداختن یک دوهفته‌نامه یا ماهنامه اینترنتی هستم. اگر امید همت کنه و روزنامه فارس‌نگار را کلید بزنه، من هم این دوهفته‌نامه را به عنوان ویژه‌نامه فارس‌نگار منتشر می‌کنم. هر شماره این دو هفته‌نامه هم به یک موضوع اختصاص داره؛ هر شماره هم یک سردبیر مهمان. می‌خواهم اجزای فرهنگ مغفول‌مانده فارس را در این دوهفته‌نامه تا حد توانم متمرکز کنم. ببینیم که چی پیش می‌آید؟

۳- الان محمد تنکابن است، محسن قزوین، امید شیراز و من تهران. عجب دنیای کوچکی است!

۴- خاتمی دیروز به دانشگاه تهران رفت.
اعتراف می‌کنم که دیروز بی‌آنکه در دانشگاه تهران باشم، بغض گلویم را گرفت و کاسه چشمم به سوزش افتاد. دلم می‌خواست گریه کنم... داد بزنم... آه خاتمی.
حالا هم که دارم دکمه‌های پلاستیکی این کی‌برد خستگی‌ناپذیر را فشار می‌دهم، نفسم حبس شده و نوار باریکی از اشک نیمه پایین کادر چشمم را پر کرده.
۱۶ آذر... اصلاحات... جامعه مدنی... حق مردم... دموکراسی... توسعه...
خاتمی تو با این مردم چه کردی؟ کاش تو رئیس‌جمهور نشده بودی! اگر دوم خردادی نبود، این درد اکنون چنین بر ما سخت نمی‌گذشت. مرد کوتوله‌ای که ایران و ایرانی را مسخره کرده کجا و همچون تویی که برای مخالف خویش هم ارزش قایل بودی کجا؟
عجوزه‌ای که برای سخنرانی‌هایش باید با اتوبوس آدم بیآورند کجا و ملیحه‌ای چون تو که برای دیدارت دانشجوبان دیروز سر و دست می‌شکستند کجا؟
بی‌خردی که دنیا را رودروی ایران قرار داده و خردمندی چون تو که دنیا را به ایران و ایرانی نزدیک کردی کجا؟
آیا واقعا خلایق هر چه لایق؟ این لیاقت ماست؟
خاتمی! کاش تو رئیس جمهور نشده بودی؛ کاش دوم خردادی در تقویم سیاسی ایران پیدا نمی‌شد.

18_8609200757_L600.jpg

/ 9 نظر / 2 بازدید
رفيق

تو بودی آسمان با ستاره هایش تو بودی درختی با پرنده هایش رفتی آسمان آبی خانمان پر زد رفتی پروانه های گلهایمان پر زد لحظه لحظه دیدم گلها پر پر شدن خاطرات را دیدم که پر پر شدن باور نکردم تو بی وفای روزگارن باشی باور نکردم تو لعنتی تنها روزگاران باشی به خاطر می سپارم سیباهی سکوت کفن سپیدت با آرامش سکوت

رفيق

از قديم گفتند هنر نزد ايرانيان است و بس به هرحال اينم يه جور تنوع هست ..تولدت مبارک

آرش

با عرض سلام. داستاهای تخیلی من و اژدها با داستان "نجات درخت کهن: خوان دوم - افسانه سرزمین رویاها" به روز شد.

آزادی - برابری

دوستان، علی رغم فشارهای امنیتی و بازداشتهای گسترده، دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب تجمع خود را به مناسبت روز دانشجو (16 آذر) در دانشگاه تهران هرچه با شکوه تر برگزار کردند. دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب اعلام میدارند که تا آزادی کامل تمامی دانشچویان دستگیر شده از پای نخواهند نشست. برای کسب آخرین اخبار و گزارشها از تجمع روز 3 شنبه و وضعیت دستگیر شدگان، از وبلاگ ما دیدن فرمایید.

آذر

تولد که قابل شما را نداشت. کاش می شد بهتر از اين باشه. آزادی رفتنتون هم که خودش شد يک خاطره عجيب و غريب. در مورد دانشگاه تهران و خاتمی هم که حرفی ندارم. اون روز توی دانشگاه وقتی داشتم ميون فشار جمعيت له و لورده می شدم با خودم گفتم عجب از احمدی نژآد اگر با ديدن اين وضعيت يا حتی با شنيدنش خجالت نکشه و عرق شرم نريزه. حيف که اون اهتماد به نفسش افسانه ايه و اصلا براش مهم نيست که ... دل آدم می گيره. ضمنا عکسی که از خاتمی گذاشتی بی نظيره

محمد

با اتفاق های اون شب واسه يه عمر خاطره داريم

سارا

مطمئن باش که خلايق هر چه لايق راستی کادو که قابل تو رو نداشت ندادن اون کادوی دو سال گذشته هم خودش یه عاملییه واسه خنده

سوزيد

ولی من با اين جمله آخر که خلايق هر چه لايق موافق نيستم.....