باز جویم روزگار وصل خویش

سال 86 در حال تمام شدن است. خیلی ها شتاب و عجله دارند که از روزهای مانده سال استفاده کنند. خیلی ها هم منتظر و معطل آغاز شدن سال جدید هستند. من این هر دو حالت را دارم. دوست دارم زودتر از این سال کهنه کنده شوم. از طرف دیگر سعی می کنم از ساعتهای موجود برای پیش بردن باقی مانده کارهای شرکت استفاده کنم. دوست دارم با بار بسته شده، وارد سال جدید شوم.

یک سررسید خوشگل گیرم آمده و از این بابت خیلی خوشحالم. فکر کنم روزها و لحظه های خوبی را در این سررسید ثبت کنم. برای سال جدید برنامه هایی دارم که اگر خدا کمکم کند، سختی همه این 3 سال جبران می شود. دیروز رفتم یک شرکت شبیه به خودمان؛ خیلی حال کردم. مدیرعاملش یک پسر جوان بود؛ خیلی خوش تیپ و مرتب. روی میزش پر بود از کتابهایی که من حسرت خواندنشان را می کشم. وقتی پشت میزش رفتم دیدم قبل از ملاقات با من در حال مطالعه کتاب جدید عباس کیارستمی در خصوص سعدی است. به خودم گفتم: به این می گویند: شرکت!

اصلاح طلبان به دلیل ضعف شدید در فعالیتهای تشکیلاتی و برقراری ارتباط با جامعه، باز هم یک فرصت طلایی را از دست دادند. در تهران هیچکدام از 30 کاندید ائتلاف در مرحله اول وارد مجلس نمی شود. اگر خیلی شانس بیاورند و دوستان وزارت کشور و شورای نگهبان لطف کنند، هفت نفرشان به دور دوم می روند. به زودی یک یادداشت در مورد نتایج انتخابات تهران و شیوه فعالیت اصلاح طلبان می نویسم. اعصابمان از دست بی خیالی و تنبلی اصلاح طلبان خیلی خرد است. فکر اینکه دوستان احمدی نژاد، مجلس دولتی را چهار سال دیگر در دست بگیرند، خستگی و کسالت زیادی را به آدم منتقل می کند. دیشب ناخودآگاه به مهروش و سمیه گفتم: آدم باید از این مملکت برود.

عذر یکی از بچه های قدیمی شرکت را به دلیل سهل انگاری و یک سری مسائل دیگر خواستیم اما در مقابل برای چندمین بار از همکار دیگری که به دلیل مسائل خانوادگی سال قبل از ما جدا شده بود برای برگشتن به محیط کاری دعوت کردیم. همگی دعا، دعا می کنیم که او از اول سال جدید با ما باشد.

چرک کف دست بدجوری ما را ریخته به هم. از خیلی ها طلب داریم و به همین دلیل به بعضی ها بدهکار شدیم. اگر تا فردا صبح پول جور نکنم، باز شرمنده محمد می شوم. حساب و کتابهای سال 86 را هم باید فردا ببندم. سال نسبتا خوبی بود. از نظر مادی مثبت نبود اما منفی هم نبود. بذر کاشتیم برای سال بعد.

دوست دارم در سال جدید بتوانم "بازجویم روزگار وصل خویش"؛ مثنوی بخوانم؛ کتاب بخوانم؛ ورزش کنم؛ سفر برویم؛ ایده هایم را پیاده کنم و روزنامه نگاری کنم...

/ 2 نظر / 4 بازدید
انجمن علمی برنامه ریزی

انجمن علمی دانشجویی برنامه ریزی اجتماعی دانشگاه تهران اقدام به برگزاری جشنواره وبلاگنویسی با موضوع مسائل اجتماعی ایران نموده است. از همه علاقمندان برای شرکت در این جشنواره دعوت می شود.

سروش

سلام. سال نو مبارک. با یک داستان کوتاه به روزم.