خاتمی در شیراز

خبر اولین استقبال مردمی از خاتمی در فرودگاه شیراز، امشب که به اردوگاه اصولگرایان برسد، قطعا خواب را از چشم عزیزان خواهد ربود. حداقل 3 هزار نفر در فرودگاه شیراز به پیشواز خاتمی آمده بودند و علیرغم تاخیر یک ساعته هواپیما، با سردادن شعارهایی در حمایت از خاتمی و جنبش اصلاحی، به انتظار خاتمی ایستادند.
خاتمی از فرودگاه به ورزشگاه شهید دستغیب رفت و با استقبال 15 هزار نفر از مردم شیراز روبرو شد. حضور مردم چنان گسترده بود که برای فعالان سیاسی شیراز و فارس و همچنین خبرنگاران رسانه های سراسری و محلی نیز غیرقابل باور بود. خاتمی پس از سخنرانی کوتاهی قصد داشت برای زیارت مرقد مطهر حضرت شاهچراغ برود.
نکته بسیار جالب تلاش مجدد عزیزی، فرماندار شیراز برای جلوگیری از حضور خاتمی در شاهچراغ بود. شاهدان روایت می کنند که عزیزی خود را جلوی ماشین حامل خاتمی انداخته و با تاکید از خاتمی و همراهانش خواسته که از رفتن به شاهچراغ خودداری کنند. خاتمی نیز بی توجه به صحبتهای فرماندار نظامی شیراز از راننده خواسته که حرکت کند.
فاصله کوتاه ورزشگاه دستغیب تا حرم شاهچراغ معمولا با اتومبیل در کمتر از 5 دقیقه طی می شود اما ماشین آقای خاتمی این مسافت را به دلیل ازدحام جمعیت و ابراز احساسات مردم نسبت به خاتمی در زمانی حدودی یک ساعت طی کرد.
نکته قابل توجه دیگر، حرکت دسته جمعی هواداران خاتمی از ورزشگاه دستغیب شیراز به سمت حرم شاهچراغ بود. این جمعیت که بالغ بر هفت هزار نفر بودند، به صورت پیاده این مسیر را طی کردند و صحنه بسیار پرشکوه و البته دلهره آوری (برای حامیان احمدی نژاد) را پدید آوردند.
اتومبیل آقای خاتمی در نزدیکی حرم شاهچراغ توقف کرد اما ایشان به دلیل ازدحام بسیار زیاد جمعیت موفق به حضور در صحن حرم نشدند و در مقابل در ورودی اصلی به حضرت شاهچراغ سلام دادند. در این لحظه دسته های مردمی با سر دادن شعارهایی در حمایت از خاتمی به ابراز احساسات پرداختند. همچنین مردم به نشانه اعتراض نسبت به محدودیتهای فرمانداری شیراز و استانداری فارس علیه عزیزی، فرماندار شیراز و همچنین دولت نهم شعارهایی سر دادند.
و اما نکته معماگونه حضور خاتمی تا این لحظه، ناپدید شدن وی است. اتومبیل حامل خاتمی بعد از سوار کردن مجدد وی از مقابل شاهچراغ به مقصد نامعلومی حرکت کرده است. طبق برنامه قرار بود آقای خاتمی در مسجد شاه قیس شیراز با نخبگان سیاسی و اجتماعی دیدار کنند اما به نظر می رسد آن برنامه نیز به دلیل استقبال چشمگیر شیرازیها از خاتمی، لغو شود. در حال حاضر روزنامه نگاران و سیاسیون شیرازی در هتل پارس جمع شده اند تا کنفرانس مطبوعاتی امشب آقای خاتمی را از دست ندهند اما اکثر آنها از وضعیت خود ایشان خبری ندارند.
برخی نزدیکان ایشان می گویند آقای خاتمی به دیدار برخی روحانیون بزرگ شیرازی رفته است.

/ 10 نظر / 2 بازدید
آذر

آره کاش ما هم شیراز بودیم. تا چشم حسودش کور!!!! مردم خوب سنگ تمام گذاشتند

احسان

سلام مگر تو شیرازی؟ نمی خوای یه سری به ما بزنی؟

حسینی

مرحبا به شما

سولماز

این بهترین گزارشی بود که گیرم آمد. سپاس. لینکش را برای بقیه هم خواهم گذاشت

سولماز

این بهترین گزارشی بود که گیرم آمد. سپاس. لینکش را برای بقیه هم خواهم گذاشت

سولماز

این بهترین گزارشی بود که گیرم آمد. سپاس. لینکش را برای بقیه هم خواهم گذاشت

سولماز

این بهترین گزارشی بود که گیرم آمد. سپاس. لینکش را برای بقیه هم خواهم گذاشت

نوید

گزارش من رو هم در همین مورد بخون... همین!

سروش

البته ما اون شب با خاتمی توی کنفرانس بودیم ، و خوشبختانه که ایشون صحیح و سالم بود. احتمالا الان که این کامنت را می گذارم خاتمی در بوشهر است. گزارش کامل سفر خاتمی را روی وبم گذاشتم. حوصله داشتید آنجا می توانید بخوانید.

مرادی

با سلام وبلاگ جالبی دارید به منم سر بزن