جیغ نارنجی

1- حالم گرفته شد.

2- دوست دارم تیم پرسپولیس قهرمان لیگ شود؛ آن هم با اختلاف زیاد با تیم دوم جدول. دوست دارم در هفته بیست و نهم یعنی 5 هفته مانده به پایان لیگ، قهرمانی پرسپولیس قطعی شود. البته جا دارد اشاره کنم که من اصلا هوادار پرسپولیس نیستم و همواره از شکست خوردن پرسپولیس و استقلال در رقابتهای داخلی خوشحال می شدم و می شوم اما امسال و در مورد پرسپولیس یک استثنا وجود دارد. امسال دوست دارم به احترام مرد بزرگ و محترمی همچون افشین قطبی، پرسپولیس قهرمان شود تا تفکر "قلعه نوییسم" و "مربی داخلییسم" فرو بپاشد و همه دوباره ببینند که تیمی در ایران قهرمان می شود که مربی باسواد و باشخصیت داشته باشد؛ نه تیمی که مربی لمپن و هوچی داشته باشد. متاسفانه فضای فوتبال ایران همواره تحت تاثیر تیم قهرمان لیگ برتر است. همه دیدیم که سرمربی استقلال پس از قهرمانی در لیگ برتر به چه راحتی هدایت تیم ملی را برعهده گرفت و به همان راحتی هم تیم ملی را در جام ملتها به خاک سیاه نشاند.

3- علی دایی مردی است که ایرادهای بسیار زیادی دارد اما همان چند مورد خوبیهایی هم که دارد برای اینکه همیشه دوستش داشته باشیم و برایش احترام قائل شویم، کافی است. از اینکه سال گذشته نه پرسپولیس قهرمان شد و نه استقلال، خیلی خوشحال شدم اما از آن خوشحالتر وقتی شدم که تیم علی دایی جام قهرمانی را بالای سر برد. آن جام غرور شکسته شده مردی را احیا کرد که خودش بیش از همه به خودش ضربه زده بود؛ مردی که برخلاف ادعاهایش خیلیها بیشتر از خودش دوستش دارند. دایی آن روز قهرمان شد تا با جام از مستطیل سبز خداحافظی کند. اما...

 

7_8608250388_L600.jpg

4- یکی از بزرگترین عوامل عدم پیشرفت و موفقیت فوتبال ایران، مردان حقیری هستند که به خاطر کارنامه سیاسی شان در قالب مدیر، به فوتبال دوخته می شوند. این افراد بیشترین ضربه را به فوتبال این مملکت زده اند. وقتی دایی تیم سایپا را قهرمان کرد، مدیران سایپا دست به کمر زدند و در فصل نقل و انتقالات با قلدری روبروی بازیکنان بزرگ تیم ایستادند و از آنها خواستند با مبالغ پایین قرارداد خود را تمدید کنند. ستارگان سایپا نیز خیلی محترمانه از این تیم جدا شدند تا سایپا لطمه حقارت مردانی را بخورد که پشت میز مدیریت این باشگاه نشسته اند. حمید رجبی رفت، داریوش یزدانی رفت، محسن خلیلی رفت، احمد مومن زاده رفت و دایی ماند و تیمی که دیگر ستاره نداشت. او باید با دست خالی هم از عنوان قهرمانی سایپا دفاع می کرد و هم به لیگ قهرمانان آسیا فکر می کرد. روزهای تلخ دایی دوباره در راه بودند...

5- پرسپولیس - سایپا؛ تیم شهر کرج خیلی بیشتر از صدرنشین به پیروزی نیاز داشت. دایی و یارانش با برد در این دیدار می توانستند بر ناکامیهای چند هفته اخیرشان خط بطلان بکشند و علیرغم داشتن تنها 16 امتیاز، باز هم سرهایشان را بالا بگیرند. اما در هفته ای که بیشتر نتایج در 5 دقیقه آخر تعیین شده بود، شانس با دایی همراه نبود تا این مرد بزرگ و افتخار ابدی فوتبال ایران باز هم در گیر ناکامیهایش در کسوت مربیگری باشد... دیشب خیلی حالم گرفته شد. وقتی جلوی دروازه سایپا شلوغ شد و همه در هم پیچیده شدند، حسی درونی به من گفت: تمام شد. کار دایی الان تمام می شود. در این لحظه بود که محسن خلیلی وارد صحنه شد و توپ سرگردان را به تور دروازه تیم سابقش کوبید تا سیلی محکمی به گوش مدیرنمایان باشگاه سایپا بزند. خلیلی با گل دقیقه 95 خود، هم بغضش را ترکاند و هم حال مرا گرفت. دوست داشتم دیشب استثنائا دایی پیروز میدان باشد و بر قطبی فائق آید اما نشد.

6- آقای دایی! امیدوارم هر چه زودتر از این شرایط خارج شوید. دوست ندارم برچسب مربی اخراجی بر پیشانی مردی بخورد که در ناخودآگاه همه ایرانیان، نمادی از اراده و خواستن است. شب به خیر آقای دایی؛ روزهای شیرین دوباره از راه می رسند.

باخت برای سرمربی کوتاه قد

سقوط (حکایت اکبر میثاقیان که خودش را از بالای برج میلاد به پایین پرتاب کرد)

/ 0 نظر / 2 بازدید