سرمقاله پردردسر

شاید این پرماجراترین سرمقاله باشد که در تمام عمرم نوشتم و خواهم نوشت. ویژه نامه آخر سال مجله اصلاح طلبان فارس، در حال بسته شدن بود که بنا به افتخاری که دوستان همیشه به من می دهند و لطفی که شامل حال من می کنند، نوشتن سرمقاله را به من سپردند. چون سرمقاله برای ویژه نامه آخر سال بود و همچنین چون ویژه نامه متعلق به اصلاح طلبان بود و من سعی داشتم با سرمقاله خود حداقل یک رای توجیه شده به سبد اصلاحات بیافزایم، نوشتن برایم سخت شد. حدود 8 بار نوشتم و خواندم، به دیگران دادم تا بخوانند و در نهایت همه چیز را از اول شروع کردم تا شد یک سرمقاله قابل قبول. اما پذیرفته شدن سرمقاله از جانب دوستان پایان ماجرای من نبود؛ جناب میرحسین ناگهان پس از 20 سال نظرشان برگشت و در عرصه حاضر شدند. در چنین شرایط باشکوهی، سرمقاله من هم که تمام و کمال در مورد حضور خاتمی و حاشیه هایش بود، شهد شیرین شهادت را نوشید و به بایگانی رفت.
آش دوباره همان آش شد و کاسه همان کاسه. با توجه به جوی که در چند روز گذشته بر جبهه اصلاحات حکمفرما شده بود، نوشتن کار به مراتب سخت تری شده بود. تلاشهای دوستان برای جایگزین کردن نوشته های سایر عزیزان به جای سرمقاله من متاسفانه به جایی نرسید و دوباره قرعه سرمقاله به نام من دیوانه و بیچاره افتاد. توفیق اجباری غیرقابل گریزی بود. هم میل به مشارکت در محتوای ویژه نامه آخر سال و هم ارادت من نسبت به دوستانم در شیراز، مانع از این می شد که از زیر کار فرار کنم. اما شرایط برای نوشتن و یافتن سوژۀ قابل پرداخت، بسیار نامناسب بود...
اما در نهایت دقایقی پیش این مهم را به سرانجام رساندیم و در حالی که توان دفاع از سرمقاله را نداشتم، آن را به خطوط اینترنت سپردم تا به شیراز برود.
فقط خدا خدا می کنم که دوستان اصلاح طلبمان در ستادهای آقایان خاتمی و میرحسین کاری نکنند که من فردا مجبور شوم سه باره سرمقاله بنویسم..

برای خواندن سرمقاله حذف شده من، می توانید اینجا را کلیک کنید.

/ 1 نظر / 2 بازدید
سارا

من فکر می کردم شما هر وقت مطلب جدیدی روی وبلاگت می ذاری با ایمیل خبرمون می کنی! امروز فهمیدم چه مطالب قشنگی رو نخونده بودم. مثل همیشه موفق باشی