سقوط

فکرش را بکنید؛ یک نفر چوب بلند و کلفتی را در دست گرفته و با شتاب و عجله از پله‌ها بالا می‌رود و از راهروهای گرد و غبار گرفته و خاک‌آلوده رد می‌شود. هر کسی که برای ممانعت از عملی شدن اقدام وی جلو می‌آید، با ضربه محکم چوب، پهن زمین می‌شود و سر خونین خود را در دست می‌گیرد.

آن یک نفر، دیوانه‌وار به سمت آسانسور حمل کارگر و مصالحه می‌رود و با تهدید آنهایی که دنبالش هستند، به تنهایی وارد آسانسور می‌شود و دکمه طبقه آخر را می‌زند.

در آسانسور که بسته می‌شود، چند نفر محکم توی سر خودشان می‌زنند و چند نفر هم به سرعت به سمت سایر آسانسورها می‌روند. آنها که باقیمانده‌اند، به سمت در خروج حمله‌ور می‌شوند تا نظاره‌گر اتفاقی که قرار است تا دقایقی دیگر رخ دهد باشند.

آسانسور هر چه بالاتر می‌رود، آن یک نفر چوب را محکم‌تر در دستش فشار می‌دهد. یک تک‌پوش آستین کوتاه و یک شلوار پارچه‌ای تیره‌رنگ که حالا خاکی شده، به تن دارد. آسانسور بالا و بالا می‌رود...

 

از در آسانسور با شتابی که آمیخته با احتیاط است خارج می‌شود. چون در آسانسور نفسی تازه کرده با شتاب بیشتری دوباره پله‌ها و راهروهای طبقه‌های آخر را به سمت بلندترین نقطه ساختمان پشت سر می‌گذارد. خیلی سریع به آخرین در می‌رسد. از آن هم رد شد. سرعت باد آن بالا خیلی بیشتر از چیزی بود که تصور می‌کرد. به لبه دیوار رفت. چوب را به عقب پرتاب کرد و ایستاد. صدای پاهایی که شتابان به او نزدیک می‌شدند را شنید. بدون اینکه منتظر التماس و خواهش و تمناهای آنها بماند و بدون اینکه به پشت سر یا پایین نگاه کند، پرید.

 

اگر فولاد خوزستان می‌توانست راه‌آهن تهران را در شهر اصفهان شکست دهد و این تیم زردپوش تهرانی به دسته یک سقوط می‌کرد، این داستان حتما در روزنامه‌ها چاپ می‌شد. آنها تیتر یک خود را چنین انتخاب می‌کردند: "اکبر میثاقیان خود را از برج میلاد به پایین پرت کرد".

 

کاش چنین می‌شد و تیم دوست‌داشتنی شهر گرم اهواز در لیگ می‌ماند.

/ 0 نظر / 4 بازدید