بوف

تقدیم به محمد

می‌خواهم در این گیرودار اعتراض‌های سیاسی، کمی به حاشیه بزنم و از ماجرای گرسنگی نیمه‌شب خودم بنویسم. امیدوارم عزیزان از نگارنده ناامید نشوند، البته خواهش می‌کنم اگر ناامید شدید، اصلا رودربایستی نکنید و نظر خودتان را خیلی شفاف اعلام بفرمایید.
***
دست بر قضا، امشب گیر افتادم در شرکت. مجبور هستم تا صبح بشینم پای کامپیوتر و کاغذ و خودکار. هنوز ساعت از نیمه‌شب نگذشته بود که مثل هر انسان سالمِ شام‌نخورده‌ای، احساس گرسنگی کردم. یخچال شرکت که قربان جدش بروم، مثل همیشه خالی است. اول فکر کردم مثل مرده ها، دستم از دنیا کوتاه است و تا صبح باید به خودم بپیچم. اما ناگهان یادم آمد یک روز عصر دور میدان ولیعصر یک پسر تراکت‌پخش‌کن، تراکت یک ساندویچی را به سمتم دراز کرد که تنها نکته جالب توجه‌اش شبانه‌روزی بودنش بود. چون می‌دانستم بالاخره این شرکت، هر از چند گاهی ما را غافلگیر می‌کند و تا صبح نگه‌مان می‌دارد، تراکت را نگه داشتم. به سرعت بلند شدم و کابینت آشپرخانه (محل نگه‌داری تراکت‌های غذاخوری‌ها و کترینگ‌ها و ساندویچی‌ها و سوپرمارکت عباس خان) را گشتم؛ نبود. کشوها و کازیوی اتاقم را گشتم؛ نبود. جیب‌های کیفم را گشتم؛ نبود. حسرت به گرسنگی افزوده شد. ساعت از یک نیمه‌شب هم گذشته و ...
ناخواسته، اندکی تامل کردم. تاملی از سر گرسنگی! چون در عصر ارتباطات و اینترنت و این مدرن‌بازی‌ها زندگی می‌کنیم، تصمیم گرفتم، سرچ (یا همان جستجوی خودمان) کنم. اما باز یک مشکل تازه پیدا شد؛ نام آن ساندویچی را نمی‌دانستم. تنها می‌دانستم که در زرتشت‌شرقی است و یکی از شعبه‌های اغذیه‌فروشی‌های معتبر است. به همین خاطر با همین اطلاعات اندک جستجو را آغاز کردم؛ شعبه زرتشت غربی، شبانه‌روزی، ساندویچ. در نهایت به "بوف" رسیدم. از سایت کتاب اول شماره تلفن آنجا را پیدا کردم و با ترس و لرز فراوان و پس از ذکر چند صلوات، شماره را گرفتم.
- بفرمایید!
خوشبختانه صدا، خواب‌آلود نبود. با خوشحالی، ولی همچنان با اضطراب گفتم: بوف؟
- بله. بفرمایید.
هـــــــــــــــورا! این پایان گرسنگی بود.
- ببخشید غذا دارد؟
- بله. چی میل دارید؟
خلاصه این گفتگو تا ثبت سفارش و آدرس ادامه پیدا کرد.
با تاخیری حدود 40 دقیقه ای آنچه که من به نام "ساندویچ سوپریم مرغ" سفارش داده بودم، توسط یک فروند پیک موتوری در چارچوب در شرکت قرار گرفت. هرچند به اندازه هزینه ناهار دو روز را برای این شام نیمه‌شب خرج کردم اما از خریدم راضی هستم.

حالا که ساندویچ را خوردم و تا اینجای یادداشت آبروی خودم را برده‌ام، پس اجازه بدهید سرویس بوف را هم نقد کنم.
اول؛ اینکه سفارش را با تاخیر آوردند. 40 دقیقه تاخیر زیادی است برای یک فروشگاه معتبر در یک شب آرام و خلوت. من ناچار شدم برای پیگیری سفارشم یک بار دیگر هم تماس بگیرم.
دوم؛ بسته‌بندی سفارش چنان هیجان‌انگیز بود که به مشتری تشخص می‌داد. خوشمان آمد.
سوم؛ نوشابه کوکاکولای قوطی گذاشته بودند. کار جالبی بود اما اگر زمان ثبت سفارش می‌گفتند، اعتماد مشتری بیشتر جلب می‌شد.
چهارم؛ نوشابه گرم بود. این یک مورد را به هیچ وجه نمی‌توان بخشید و نادیده گرفت.
پنجم؛ به همراه ساندویچ که ترکیب متفاوتی داشت، هیچ چاشنی خاصی نبود. نه از سس خبری بود و نه از فلفل و نمک و آویشن. از فروشگاهی با این عظمت، نادیده گرفتن چاشنی بعید است.
ششم؛ ساندویچ خوب بود. چند برگ ژامبون، چند تکه جوجه‌کباب که خوشبختانه سوخته نبود و با وسواس طبخ شده بود، کاهو، خیارشور، سس خردل و مقداری چیزهای دیگر که به دلیل سرعت بالای میل شدن ساندویچ امکان آنالیز آنها مهیا نبود. ساندویچ به هیچ وجه سنگین نبود اما به شدت سیرکننده بود.

و در نهایت...
به قول یکی از بزرگان فامیل: خدایا ما که خوردیم و سیر شدیم. بقیه گرسنه‌ها را هم سیر کن. آمــــــــین!

/ 4 نظر / 2 بازدید
سیب آبی

جرات داری دفعه بعد زنگ بزن نصفه شبی که نون خشک هم برات نفرستند ؟؟ چه ربطی داره وقتی میفرستند و قبول سفارش می کنند یا کار تمام یا... نمی دونم چرا اول صبحی دوباره گشنه ام شد گفتی شماره اش چند بود؟؟

هیچکس

سلام گاهی احساس میکنم علیرغم خیلی موارد چقدر گاهی شبیه هم هستیم دیشب من هم از شدت گرسنگی از خواب بیدار شدم(البته برخلاف شما که بخاطر کارتون بیدار مونده بودین) خلاصه از گرسنگی ساعت 1:30 -2 بیدار شدم و خودم رو به آشپزخونه رسوندم. یخچال پر از خرت و پرت بود ولای خوردن این خرت و پرتها نیاز به گرم کردن داشت از سر ناچاری یه هلو برداشتم و توی همون اشپزخانه خوردمش و هستش رو با اندکی فاصله به طرف سطل اشغالی پرتاب کردم. غافل از اینکه سطل اشغالی کاملا خالی بود و حتی پلاستیک هم سرش نبود خب واضحه که اصابت یه هسته هلو در یه شب اروم چه عواقب تلخی رو برای اونهایی که خواب بودن[عصبانی][متفکر]و چه عواقب تلخ تری برای کننده اینکار داره[نگران][گریه]

احسان

ما هم آمین

حمید

اتفاقا همین الان دنبال رستوران شبانه روزی بودم که متوجه شدم بوف هم شبانه روزی داره. آدرسش رو برداشتم ولی گفتم مطمئن شم که هنوزم شبانه روزیه یا نه؟ که با مطلب شما مواجه شدم. امیدوارم از 4 سال پیش تا الان تغییری نکرده باشه و ما گشنه نمونیم. ما رفتیم زرتشت!