جملات قصار بزرگان!!!

پنج اظهار نظر قصار طی یکی، دو هفته گذشته خیلی به دلم درد آورده است.
اول- آقای حداد عادل یکی، دو شب قبل از برگزاری دور دوم انتخابات مجلس، فرمودند: ثواب ایستادن در صف رای اگر از ثواب ایستادن در صف نماز بیشتر نباشد ، کمتر نیست.
در روزهای 24 اسفند و 6 اردیبهشت شهروندان شهرهای بزرگ و نیمه بزرگ اصلا نتوانستند برای آخرت خودشان ثواب جمع کنند چراکه از صبح اول وقت تا آخرین ساعتهای انتخابات هیچ صفی وجود نداشت که با ایستادن در آن ثواب ببرند. چقدر که حیف شد.

دوم- خبرسازترین روحانی بهار 87 انجوی نژاد، سخنران جوان کانون رهپویان وصال شیراز بود. او که به خاطر انفجار مبهم در حسینیه این کانون، درگیر یک معادله دوسر باخت شده است، در مراسم شب هفتم کشته شدگان، سخنرانی جالب و خودنمایانه ای ایراد کرد.
این سخنرانی که عمق نگاه و طرز فکر این روحانی پرمرید را نشان می دهد، تکه های بسیار جالب و ماندگاری دارد. انجوی نژاد در قسمتی از این سخنرانی می گوید: ... ما عقل داشتیم و از همه چیز عکس گرفتیم... حالا پنج هزار تا کارشناس از دویست هزار جای جهان بیان بگن که نبوده. اما عقل مارو که نمی‌تونند بایکوت کنند.
هر چی فکر کردم ببینم چطور پنج هزار کارشناس می توانند در دویست هزار جای جهان وجود داشته باشند به نتیجه نرسیدم. به نظرم رسید که در خوش بینانه ترین حالت تمام این کارشناسها، چهل شغله هستند و هر کدامشان در 40 جای جهان به امر کارشناسی مشغول هستند. البته تفسیر دقیق تر این آمار را باید کسانی بکنند که عقل دارند و فکر می کنند جهان می خواهد عقلشان را بایکوت کند.

سوم – آقای دکتر محمود احمدی نژاد، اعتماد به نفس بسیار بالایی دارد و در "جماعت خر فرض کردن"، دست تمام سیاسیون داخلی و خارجی را از پشت بسته است. ایشان در سخنرانی قراح و کوبنده خودشان منت تازه ای بر سر ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی گذاشتند و فرمودند: برخی طراحی کرده بودند که منابع پولی و نفت کشور را در اختیار داشته باشند و از سوی دیگر نیز با افزایش فشار بیگانگان تورم 70 – 80 درصدی در کشور ایجاد شود تا انگشت اتهام به سوی خادمان ملت نشانه رود اما با ایستادگی و تبعیت شما از رهبری آن‌ها شکست خورده‌اند و تورم 70 درصدی به فضل الهی به 18 درصد تنزل یافت.
واقعا یک رئیس جمهور چقدر باید ملتش را خر فرض کند که بیاید و چنین ادعاهایی بکند؟ یادم هست بچه که بودم، مسئولیت خرید شیر شیشه ای با من بود. به همین دلیل همیشه قیمت شیر را می دانستم و به طور مستقیم در جریان گران شدنهای گاه و بیگاه آن بودم. یک مرتبه دولت شیر را شیشه ای 10 تومان گران کرد. ملت خیلی ناراحت شدند و گله و زاریها بلند شد. چند روز بعد همان دولت شیر را 5 تومان ارزان کرد. مردم دیگر بهانه ای برای ناراحتی نداشتند. اما همچنان در دلشان به دولت ناسزا می گفتند. کلاه عجیبی سرشان رفته بود.
استراتژی آقای احمدی نژاد خیلی قدیمی شده است. این استراتژی سالها پیش شکست خورد.

چهارم - آقای صفار هرندی یا همان آقای وزیر ارشاد اسلامی یا بهتر بگوییم آقای سردبیر سابق کیهان، به همراه معاونشان چندین بار از وضعیت نشریات اجاره ای گله کردند و ادعا کردند که این نشریات باید ساماندهی شوند. امیدوارم معنی ساماندهی در دولت نهم، تعطیل کردن نباشد. هنوز داغ تعطیل کردن نشریه های دنیای تصویر و هفت در دل اهالی هنر تازه است.
شاید بهتر بود آقای وزیر قبل از گله از وضعیت موجود، نگاهی به روند صدور مجوز نشریات در کشور بیاندازند. شاید گرفتن هیچ مجوزی در ایران به سختی و به طولانی ای گرفتن مجوز نشریه نباشد. حداقل زمان کافی برای گرفتن مجوز نشریه از وزارت ارشاد اسلامی، 3 سال است. بعد از این مدت هم اگر پوست کرگدن و پارتی مجلسی و دولتی داشته باشی، موفق می شوی به جای مجوز روزنامه، مجوز دو هفته نامه و به جای هفته نامه، مجوز ماهنامه بگیری. به نظر شما در چنین شرایطی چاره ای جز اجاره کردن مجوزهای معطل باقی می ماند. آقای وزیر اگر واقعا می خواهند نشریات اجاره ای را سامان دهی کنند باید روند صدور مجوز مطبوعات را کوتاه تر کنند.
هیچ آدم عاقلی بین "صبر کردن" و "اجاره کردن"، اولی را انتخاب نمی کند.

پنجم – یکی از نمایندگان اصولگرای مجلس هفتم که موفق شد در دور دوم انتخابات به مجلس هشتم هم راه پیدا کند، جمله ای حکیمانه بیان کردند: دوم خرداد، نتیجه اشتباه مردم بود.
من دور از شان خودم می دانم که در مورد این جمله آقای مهدی کوچک زاده زاده اظهار نظری کنم. فقط یک سئوال از خودم می پرسم: ظهور خاتمی اشتباه مردم بود یا ظهور احمدی نژاد؟

/ 1 نظر / 4 بازدید
cassandan

سلام طبق گفته‌های آقای مهندس احمد علی‌ هراتی نیک‌ صنایع فولاد، بزودی کارخانه‌های ذوب آهن باید درشون را ببندند زیرا دولت نرخ برق را برای کارخانه‌ها بالا برده است، و ما بهیچ وجه با آهن آلات وارد شده نمیتوانیم رقابت کنیم. ما اگر کوره‌های بهتری داشتیم بهترین آهن دنیا را میتونستیم تولید کنیم. اما متأسفانه همینطور که آقای هراتی نیک‌ گفته ما بخاطر لج کردن دولت با دنیا و تحریم‌های مختلفه، آهن را با هزینهٔ خیلی بالا تولید می‌‌کمنیم. بهترین نفت را داریم ولی‌ نمیتونیم تصفیه کنیم. بهترین سنگ آهن را هم داریم ولی‌ باید از خارج آهن بیاوریم .