بدرقه گرم پسرهای مارليک و اسکورت مهيج دختران پژوسوار

قرار ساعت 23 و سی دقیقه است. بازیکنان تیم ملی باید برای پرواز به سمت سرزمین ژرمن‌ها سی دقیقه مانده به نیمه شب در لابی هتل المپیک حاضر باشند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

بیرون هتل حدود 40 هوادار به صورت پراکنده منتظر ایستاده‌اند که ده، دوازده نفر آنها دختر هستند. از نوع ایستادنشان و پچ‌پچ‌ها و خنده‌های مرموزانه‌شان معلوم است که برنامه خاصی دارند.

نگبهانهای هتل به شدت مراقب اوضاع هستند. مثل اینکه حساس‌ترین مسئولیت دوران کاری‌شان را امشب به آنها داده‌اند. هر ورود و خروجی را با دقت کنترل می‌کنند و چشم از هیچ جنبنده‌ای بر نمی‌دارند.

وحید هاشیمان اولین عضو تیم ملی است که با آرامش همیشگی‌اش روی مبل‌های لابی لم داده و با دو نفر از دوستانش گپ می‌زند. بعد از او ستار زارع و محمد نصرتی از اتاق‌های خود خارج می‌شوند و به لابی هتل می‌آیند. نصرتی را برادرانش همراهی می‌کنند. شباهتی عجیبی بین آنها وجود دارد؛ نصرتی در سایزهای مختلف را می‌توان یکجا دید.

رفته رفته همه بازیکنان و کادر فنی و همراهان تیم ملی وارد لابی می‌شوند. آنهایی که مسافر آلمان هستند را می‌شود با کت و شلوار خاکستری و پیراهن‌های آبی شناسایی کرد. آندو با فرکی می‌آید. خطیبی با دائی؛ یحیی و سهراب با هم هستند. جمع دارد حمع می‌شود. برانکو با غرور و نظم خاصی با چند ساک مسافرتی و دو دسته گل بزرگ از پله‌ها پائین می‌آید.

یک پسر علاقمند تی‌شرت سفید رنگی در دست گرفته و از تمام بازیکنان تیم ملی و کادر فنی می‌خواهد که روی آن برایش امضا کنند. شاید به همان اندازه که خوشحال است، ناراحت هم هست. افسوس می‌خورد که چرا مهدوی کیا و فریدون امشب در هتل نیستند تا کلکسیون او کامل شود. سالها بعد ارزش اين تی‌شرت معلوم می‌شود.

اتوبوس آماده حرکت است. آخرین شخصی که سوار می‌شود، برانکو است. یک نفر قبل از اینکه چلنگر سوار شود، خود را به او می‌رساند و می‌گوید: "ما که مدرسه می‌رفتیم به معلممان می‌گفتیم آقا سئوال آسون بده تا ما بیست شیم. تو رو خدا جوری حرفهای برانکو را ترجمه کن که توپها گل شه!"

اتوبوس به راه می‌افتد. قرار است حراست تربیت بدنی با دو ماشین اتوبوس را فرودگاه اسکورت کنند اما بلافاصله پس از خروج اتوبوس از هتل المپیک، دو ماشین دیگر هم  به کمک حراستیها می‌آیند؛ یک پژوی 206 که 4 دختر سرنشین آن هستند و یک پژوی 405 با 7 نفر سرنشین دختر. سرمست از این همراهی با جیغ و فریاد اتوبوس را تعقیب می‌کنند. بازیکنان تیم ملی را صدا می‌کنند و از اتوبوس که شتابان می‌رود، فیلم و عکس می‌گیرند. راننده اتوبوس هم به هیجان آمده و سعی می‌کند در پیچ های تند قابلیت رانندگی خود را به رخ دختران بکشد اما دختران دست بردار نیستند.

 

Image and video hosting by TinyPic

 

Image and video hosting by TinyPic

 

Image and video hosting by TinyPic

 

اتوبوس هرچه به فرودگاه نزدیک‌تر می‌شود، تعداد ماشین‌هایی که با هیجان سعی در تعقیب اتوبوس دارند بیشتر می‌شود. حالا دیگر موتوریها هم به بدرقه‌کنندگان اضافه می‌شوند.

اتوبوس با این حجم هوادار به فرودگاه می‌رسد و به سمت ورودی ترمینال شماره 2 پروازهای خارجی می‌رود. اینجاست که حضور بیش از 800 هوادار مانع از پیاده شدن تیم ملی می‌شود. ده، دوازده پسر جوان پارچه بزرگی را جلوی اتوبوس پهن می‌کنند که پایین آن نوشته شده: بچه‌های مارلیک. می‌گویند: "ما بچه محلهای علی کریمی هستیم و آمدیم تا علی آقا ببینه که ما تا آخرین لحظه همراهش هستیم." پارچه به شکل پرچم ایران است و وسط ان نوشته شده: "سربازان وطن خدا نگهدارتان".

 

Image and video hosting by TinyPic

 

جماعت حاضر به محض متوقف شدن اتوبوس شروع می‌کنند به تشویق کردن. تشویق‌ها از جناب میرزاپور شروع می‌شود. به نظر می‌رسید هواداران می‌خواهند همه بازیکنان را تشویق کنند و از شماره یک که میرزاپور باشد تا شجاعی که بیست و سه است را مورد لطف قرار دهند اما تصمیم مسئولان این برنامه را متوقف کرد؛ به دلیل ازدحام جمعیت بازیکنان از یکی دیگر از درها وارد سالن ترانزیت می‌شوند.

اتوبوس از میان جمعیت راه خود را به سختی و البته با دلهره پیدا کرد و از میان جمعیت گریخت. چند موتور سوار جوان که تا اینجا آمده بودند، دست از تعقیب برنداشتند و اتوبوس را دنبال کردند. جمعیت که تا این لحظه پشت در متوقف شده بود، به محض با شدن در سالن انتظار وارد شدند و شروع به سر دادن شعار و تشویق تیم ملی کردند. صورتها به شکل پرچم تیم ملی رنگ شده بود و در چهره ها هیجان موج می‌زد. حالا که دستها از بازیکنان تیم ملی کوتاه مانده بود، همه پشت شیشه‌ها ایستاده بودند و به دنبال ستاره‌ها چشم می‌دواندند. بلندگو چندین بار اعلام کرد که "تیم ملی فوتبال هم اکنون وارد سالن ترانزیت شده است". دو بار هم خانم بلندگو از تشویق و بدرقه تیم ملی تشکر کرد و بس.

 

 Image and video hosting by TinyPic

 

Image and video hosting by TinyPic

 

در این بین یک خانم خبرنگار خارجی از تلویزیون آزتا با هیجان گزارش تهیه می‌کرد و با زنان و دختران ایرانی مصاحبه می‌کرد. گزارشگران سایر شبکه‌ها هم یکی پس از دیگری برای ثبت این صحنه‌ها آمدند و اشتیاق ناکام مانده پسران و دختران عشق فوتبال را که تا 2 بامداد در مهرآباد به تشویق تیم ملی می‌پرداختند به تصویر کشیدند.

هیجان‌ها در حال فروکش کردن بود که حاج آقا علیزاده معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال در حالیکه یک قرآن کوچک در دستانش بود از سالن ترانزیت خارج شد. جوانانی که بیشتر فوتبالی بودند حاج آقا را احاطه کردند و شروع به گلایه کردند که "چرا آقای علی‌آبادی به فدراسیون فوتبال گیر داده و نام این فدراسیون برتر را لیست هفت فدراسیون برتر خارج کرده است؟" از فاصله نزدیک بود که می‌شد یک پاکت دیگر را هم در دستان حاج آقا دید که روی آن نوشته شده بود:"هدیه برای آقای آرش برهانی".

آخرین هوادارانی که مهرآباد را ترک کردند، بچه‌های مارلیک بودند. آنها که نگران بودند از اینکه مبادا علی آقا پارچه بزرگشان را ندیده باشد. یکی از نیروهای انتظامات فرودگاه که این همه شور سرکوب شده را فهمیده بود، به جمع مارلیکی ها آمد و گفت: "نگران نباشید! آنها پارچه را همان اول که اتوبوس آمد و شما پارچه را پهن کردید، دیدند. علی کریمی هم دید". همین کافی بود تا پسران مارلیک خوشحال شوند و سرمست از بدرقه گرمشان برای پیدا کردن ماشینی که آنها را در این نیمه شب به خانه ببرد، فرودگاه را ترک کنند.

ساعت 2 و پنج دقیقه است. هواپیمای حامل تیم ملی در حال بلند شدن از خاک تهران است. نگهبان‌های هتل المپیک از عملکرد خود راضی هستند. دختران پژوسوار از اسکورت جانانه‌شان خوشحالند. بچه‌های مارلیک هم در راه خانه جدال علی کریمی و فیگو را ذهن مرور می‌کنند.

پرواز LH601 به مقصد فرانکفورت فرودگاه مهرآباد را با میلیونها قلب پرامید ترک کرد.

/ 0 نظر / 8 بازدید