وقتی فوتباليست آواز می‌خواند و هنريشه گل می‌زند...

تو اين مملکت همه تو کار هم دخالت می‌کنند و از اين کارشان احساس رضايت می‌کنند. فکر می‌کنند دارند يک کار بزرگ و شق‌القمر می‌کنند. نگو که دارند حال همه را به هم می‌زنند. دارند کارها را لوث می‌کنند.
اينقدر هم مملکت بی‌صاحب هست که کسی جلوی قرتی‌بازی‌های بی‌مزه و مسخره را نمی‌گيرد. جماعت هنرمند به جای ايفای نقش هنری می‌آيند توی زمين ورزش و مسابقات فوتبال و واليبال برگزار می‌کنند. چند بار اول ملت آمدند و با نيت خير کمک هم کردند ولی حالا ديگه کسی حال نداره بره و هنرپيشه‌ها را در لباس‌های ورزشی ببينه. همين چند وقت پيش تيم هنرمندان با يک ارنج کامل آمد شيراز تا با منتخب شيراز بازی کند. استقبال چنان زياد بود که همه جا خوردند؛ حدود ۷۰ نفری آمده بودند. البته با احتساب کادر فنی هر دو تيم و مسئولان برگزاری مسابقات. حالا کسی نيست بگه هزينه اين سفر بيشتر از درآمدهايش نيست؟ شما با اين همه دبدبه و کبکبه آمديد يک بازی خيريه برگزار کنيد اما فقط هزينه بوده و بس. چرا؟
عزيزان نه تنها فکری به حال اين مساله نکرده‌اند بلکه چندی پيش ۳ فوتباليست پرحاشيه که کارنامه اخلاقی يکی از آنها برای همگان مشخص است را تشويق و حمايت کردند تا بيايند و در يک اجرای سبک و سخيف برای تيم ملی آواز بخوانند. خوبه والله وقتی هنرمند شورت ورزشی می‌پوشه و زير توپ می‌زنه پس فوتباليست هم بايد بياد و برای خودش کنسرت بذاره.
اجرای موسيقی ۳ بازيکن فوتبال بنا به گفته اکثر شاهدان باشخصيت نشانی از هنر و هنرمندی نداشته و بيشتر ادا و اطوار بوده تا هنر.
يواش يواش همه چيز داره عوض می‌شه. البته تعجبی هم نداره. در مملکتی که همه مقامات رسمی در جايگاهی غير از تخصص حرفه‌ايشان مشغول فعاليت هستند، تعجبی هم ندارد که هنرپيشه سانتر کند و سر بزند و فوتباليست نغمه سر دهد و آواز بخواند.
خدا آخر و عاقبتمان را به خير کند.

گزارش اجرای اين سه خوش‌خيال در ايسنا

يادداشتی از سهيل محمودی در وصف اجرای هنرمندانه (!) سه فوتباليست

/ 0 نظر / 2 بازدید