جای خالی خرداد 88

بالاخره یکی از بچه ها بعد از ده، دوازده روز پرسید: چرا آرشیو وبلاگت، خرداد 88 نداره؟
از این سئوال هم خوشحال شدم و هم ناراحت؛ خوشحال از اینکه بالاخره یک نفر پیدا شد که از ما بپرسه پس نوشته های انتخاباتی یا مثلا سیاسی ت کو؟ اما ناراحت به این خاطر که خودسانسوری من عیان شد. بی هیچ توجیهی باید خیلی ساده و راحت اعتراف کنم که بعد از اوج گرفتن درگیری ها، تصمیم گرفتم فیتیله را برای مدتی بکشم پایین. حالا شما، این اقدام من را هر گونه که صلاح می دانید، تعبیر کنید. بالاخره وقتی با باتوم زیر گردنتان را گرفته اند و به سمت یک ماشین بدون آرم، کشان کشان می برندتان بعید نیست که برای مدتی در طرز فکرتان تغییر ایجاد کنید.
نه ناامید شدم، نه ترسیدم، نه فریب خوردم، نه افسرده شدم، نه سیاست زده یا سیاست گریز شدم و نه از اصولم برگشتم. من همان هستم که بودم؛ تنها خدا این افتخار و توفیق را نصیب من کرده که در این برهه تاریخی مملکتم زنده باشم و از نزدیک چیزهایی را تجربه کنم که آیندگان در کتابها وصفش را می خوانند.
وقتی امروز عصر به وبلاگ خیلی از دوستان اینترنتی و غیراینترنتی سر زدم، دیدم اکثرا به خاکی رفته ایم. دیدم که چه بسیار از بی حالی ها و بی انگیزگی ها نوشته اند. دیدم که احسان از سر لج در مورد فرق خیار و خیار چنبر و علت پدید آمدن خیار شور نوشته بود. دیدم که برخی لب به اعتراض شدید گشوده بودند و بی پرده از بالا تا پایین عاملان را شسته بودند. دیدم که عده ای به احادیث و روایات و اشعار و گفتار بزرگان و جمله هایی از کتابهای بزرگان رو آورده بودند و ... و دیدم که خودم دست به حذف موقت خرداد از تقویم زده ام.
من هستم. در این مدت تصمیم گرفته بودم کمی خودم را آرام کنم. دیدم در این تلاطم بیش از هر چیز به آرامش و تمرکز نیاز دارم. اگر حرف بزنم یا چیزی بنویسم، شاید فردا نتوانم از آن دفاع کنم. ترجیح دادم به یک "آرامش فعالانه" و "بدون ردپا" رو بیاورم.

/ 7 نظر / 2 بازدید
میخک سفید

سلام و عرض ادب دوست عزیز. هنوز فرصت نکردم وبتون رو بخونم. در وهله اول خواستم بابت ایمیلتون راجع به پیشنهادم "درباره الی" تشکر کنم. مرسی از توجهتون. شاد باشید و همیشه سربلند...

دانشجو

حضور شما برای من نوید بخش است. خوب و پر محتوا می نویسید و به من الهام می بخشید. خدا حفظت کند.

سایه

سلام. کار خوبی کردی آفرین!! به منم بسر.

الهه

خوندم و راستش نمی دونم اینجا چی بنویسم.شما که نظرات منو می دونید دیگه لزومی نداره بنویسم....فقط چیزی که هست با وجود"تفاوت زاویه ی دید"برای شما و برای همه ی دوستانتون چه اونایی که تو خاکی زدن و چه اونایی که نزدن بهترین ها رو آرزو می کنم....و البته به قول یکی از دوستانی که اینجا کامنت گذاشته"این نیز بگذرد"