12 شباهت فیروز کریمی و محمود احمدی نژاد

 

برخی معتقدند فوتبال ما تصویر تمام نمایی است از اوضاع جامعه مان. تمام ناهنجاریهای فوتبال ایران قابل انطباق با ناهنجاریهای جامعه است. نبود برنامه ریزی درازمدت، حاکمیت شارلاتانیزم و لمپنیزم، مقاومت در مقابل قوانین بین المللی، نداشتن طرح استراتژی توسعه، بی توجهی به اصول اخلاقی، شعارگرایی بی حد و حصر و در نهایت ریخت و پاشهای غیر اساسی از جمله پارامترهای مشترک در فوتبال ایران و جامعه است.
در چنین شرایطی مدیران و مردان اول این فوتبال نیز می توانند منعکس کننده رفتار مدیران و مردان اول جامعه باشند.
یکی از اشتراکات فوتبال ایران و جامعه، خصوصیات مشترک رفتاری فیروز کریمی و محمود احمدی نژاد است. در زیر 12 نکته مشترک که ثابت می کند این دو پدیده در "مقام سرمربی تیم بزرگ استقلال" و "رئیس جمهور کشور بزرگ ایران" مشابه یکدیگر هستند، آمده است:

1- همه افرادی که تحولات و مسائل استقلال تهران و جامعه ایران را پیگیری می کنند، منتظر تمام شدن دوره کاری کریمی و احمدی نژاد هستند و با توجه به اینکه امکان تمدید شدن دوره فعالیتشان وجود دارد، اکثر مردم از هم اکنون نگران ادامه یافتن دوره فعالیت آنها هستند. اینکه فیروز کریمی فصل آینده هم سرمربی استقلال باشد و اینکه احمدی نژاد در انتخابات سال آینده دوباره رئیس جمهور شود، باعث نگرانی زیادی شده است.

2- مردم زمانیکه بخواهند کریمی و احمدی نژاد را بررسی کنند، آنها را با افرادی مقایسه می کنند که انسانهایی بسیار شریف، جنتلمن و دوست داشتنی هستند. معمولا فوتبالی ها کریمی را با افشین قطبی مقایسه می کنند که سرمربی دیگر تیم بزرگ پایتخت است. ایرانیها هم احمدی نژاد را با خاتمی مقایسه می کنند که رئیس دولت هفتم و هشتم بود. جالب است که در هر دو مقایسه کریمی و احمدی نژاد طرف مغلوب قیاس هستند.

3- برنامه های کریمی و احمدی نژاد برای رسیدن به اهداف از قبل ادعا شده، همگی شکست خورده است و حاصل سیاستهای آنها چه از نظر کارشناسان و چه از نظر مردم کوچه و بازار اصلا قابل قبول و دفاع نیست.

4- کریمی و احمدی نژاد، هر دو نفر با اعتماد به نفس کامل، در مقابل واقعیتهای موجود قرار می گیرند و در مورد چیزهایی صحبت می کنند که اصلا امکان تحقق یافتن ندارد. به عنوان مثال احمدی نژاد از یک رقمی کردن سود بانکها سخن می گوید که علیرغم تلاشها و اعمال فشارهای زیاد، اصلا عملی نشد. کریمی نیز به محض ورود به استقلال ادعا کرد بدون در نظر گرفتن نتایج دور رفت، استقلال قهرمان دور برگشت می شود. البته با مروری بر عملکرد این تیم در دور برگشت، می توان به سادگی پی برد که تحقق چنین ادعایی غیرممکن است.

5- هر دو نفر حرفهای بزرگتر از دهانشان می زنند؛ احمدی نژاد در حالیکه جامعه ایران غرق انواع و اقسام مشکلات ریز و درشت است، ادعا می کند ما برای اصلاح جهان برنامه داریم. فیروز کریمی نیز در حالیکه در ورزشگاه آزادی در مقابل هواداران استقلال به تیمهای قعرنشینی مثل نفت آبادان باخت، ادعا کرد که استقلال با 25 جلسه تمرین می تواند منچستررا هم شکست دهیم.

6- احمدی نژاد و کریمی در غمهای بزرگ زندگی شان، نیز سرگذشت مشترکی داشتند. هر دو در دوره فعالیتشان والدین خود را از دست دادند؛ احمدی نژاد پدرش را از دست داد و فیروز کریمی مادرش را.

7- هر دو با ادعای ترمیم وضعیت ساختار زیر نظرشان آمدند اما به نتایجی بسیار بدتر از افراد قبل از خود دست یافتند. کارنامه احمدی نژاد حتی نتوانست با عملکرد خاتمی و هاشمی مقایسه شود. کریمی نیز نتایجی به مراتب ضعیفتر از حجازی و مرفاوی به دست آورد.

8- هر دو نفر رکوردهای منفی زیادی به جای گذاشتند. به عنوان مثال کریمی استقلال را به رکورد بیشترین باخت در طول یک فصل رساند و احمدی نژاد تورم در ایران بعد از انقلاب را به بالاترین سطح رساند.

9- ادعاهای هر دو نفر مایه خنده مخاطبان است و مردم واقعا به حرفهای هر دو نفر می خندند اما همه شنوندگان در ته دل به حال خودشان و تشکیلاتی که در اختیار این دو قرار گرفته، افسوس می خورند.

10- کریمی و احمدی نژاد برای فرار از واقعیت، دروغهای بزرگ می گویند. به عنوان مثال کریمی در زمان انجام مذاکره با مدیران استقلال برای در دست گرفتن هدایت این تیم، رو به دوربینهای تلویزیونی گفت: من برای انجام معامله یک ماشین به دفتر باشگاه استقلال آمده ام. احمدی نژاد نیز در روزهایی که مردم زیر بار گرانیها کمر خم کرده اند، در گفتگو با خبرنگاران ادعا کرد قدرت خرید مردم بیشتر شده است.

11- این دو نفر بهترین افراد مجموعه های خود را به دلیل عدم پذیرش فرمانهای احمقانه شان، از مجموعه کنار گذاشتند و حذف کردند: کریمی نوازی را مدتها کنار گذاشت و احمدی نژاد، دانش جعفری را

12- هر دو نفر تلاش کردند برای باز شدن دستشان در جهت اعمال سیاستهای نابخردانه خویش، افراد تاثیرگذارمجموعه را حذف کنند اما نتوانستند؛ کریمی سعی کرد حجازی را از استقلال دور کند و احمدی نژاد برای حذف پورمحمدی برنامه ریزی کرد.

 

مطالب مرتبط:

چرا رئیس مجلس 3 دقیقه برای رئیس دولت وقت نگذاشت؟
دختران جسور، به پیاده روهای تهران نشاط می آورند
افشین لطفا مقاومت کن
جملات قصار بزرگان!!!
مرد هزار چهره کی بود؟
رویاهای فوتبالی من در یک بعد از ظهر بهاری
قاعده بازی آقای رئیس جمهور
وزیر قربانی رئیس می شود؟

/ 2 نظر / 6 بازدید
مرضیه

بسيار از مقايسه تان لذت برديم.......... دمتان گرم

ستاره

راجع به فیروز اینجوری ننویس [ناراحت]