سه‌گانه برق کامل شد

روز گذشته اکثر روزنامه های ورزشی و غیرورزشی از اینکه پرسپولیس نتوانسته بود از تساوی سپاهان استفاده کند و به صدر جدول برگردد، شکه شده بودند و با انواع و اقسام تیترها سعی کردند فرصت از دست رفته قرمزها را روایت کنند. در این میان، نکته ای که هیچ روزنامه ای به آن نپرداخته بود، توانایی برق شیراز در متوقف کردن تیم افشین قطبی بود.
برق شیراز که این فصل را بسیار رویایی پشت سر می گذارد و در صورت پیروزی در دو دیدار باقی مانده اش، به رکورد 50 امتیاز در یک فصل دست پیدا می کند، روز گذشته موفق شد بعد از چهار سال با دست پر از آزادی خارج شود. این تیم در طول سالهای گذشته هیچ گاه نتوانسته بود در مقابل دو تیم آبی و قرمز پایتخت در تهران موفق عمل کند و بدترین نتایج خود را در این جهنم صدهزار نفری تجربه کرده بود. آخرین بازی این تیم در آزادی به اسفند سال گذشته بر می گردد که با حساب چهار بر دو مقابل استقلال متوقف شد. برق سال قبل هم با نتایج 3 بر صفر و یک بر صفر به ترتیب دیدار در آزادی را به استقلال و پرسپولیس واگذار کرد. در لیگ پنجم نیز نارنجی پوشان شیرازی با هدایت زلاتکو ایوانکوویچ به ترتیب با نتایج دو بر یک و 4 بر یک به پرسپولیس و استقلال در آزادی باختند. شکست تلخ 3 بر دو برق شیراز در مقابل استقلال تهران نیز در شب  26 فروردین سال 84 به این زودیها از یادها نمی رود. آن شب برق در حالیکه تا دقیقه 73 با دو گل از شاگردان امیر قلعه نویی پیش بود، بازی را واگذار کرد. آن شب هم هدایت برق را محمود یاوری در دست داشت.
برق در 3 هفته گذشته لیگ برتر به مصاف 3 مدعی قهرمانی لیگ رفت و توانست از هر 3 تیم صدر جدول، امتیاز بگیرد و هر سه را متوقف کند. آنها در تهران برد دو بر صفر مقابل صبا باطری را با اشتباه دروازه بان اروگویه ای خود با تساوی عوض کردند. در سعادت شهر و در حالیکه با حساب 3 بر یک از سپاهان عقب بودند، با درخشش ستار زارع، بازی را به تساوی کشاندند و در نهایت روز یکشنبه موفق شدند، هیجان انگیزترین مدعی قهرمانی را در میان 70 هزار هوادارش با تک گل فرید عابدی که سابقه گلزنی به پرسپولیس را نیز دارد، متوقف کنند. با این حساب می توان گفت برق در آزادی توانست سه گانه اش را کامل کند و توانایی هایش را به اثبات برساند.
البته در این میان نباید نقش محمود یاوری را نادیده گرفت. سرمربی مسن برق شیراز، همیشه ادعا کرده است که سپاهان تیم اول اوست. سرهنگ یاوری در چند هفته گذشته بارها در حمایت از سپاهان با خبرنگاران مصاحبه کرده است و این تیم را شانس اول قهرمانی لیگ می داند. بازی یکشنبه برق و پرسپولیس، برای او ارزش زیادی داشت. یاوری سعی کرد تا با متوقف کردن پرسپولیس، ضمن کسب امتیاز برای برق شیراز، نقشی در قهرمانی احتمالی سپاهان داشته باشد.
در هر صورت متوقف شدن پرسپولیس در رسیدن به صدر جدول چنان تاثیری بر ورزشی نویسان پایتخت گذاشته بود که آنها توانایی های برق را نادیده گرفتند. هواپیمای حامل بازیکنان برق شیراز یکشنبه شب، پر از شور و هیجان بود. چراکه نارنجی پوشان شیرازی بعد از 1330 روز موفق شده بودند از جهنم یکصدهزار نفری آزادی با امتیاز به خانه برگردند.

2412.jpg

سایر مطالب مرتبط:

چرا رئیس مجلس 3 دقیقه برای رئیس دولت وقت نگذاشت؟
دختران جسور، به پیاده روهای تهران نشاط می آورند
افشین لطفا مقاومت کن
جملات قصار بزرگان!!!
مرد هزار چهره کی بود؟
رویاهای فوتبالی من در یک بعد از ظهر بهاری
قاعده بازی آقای رئیس جمهور
وزیر قربانی رئیس می شود؟

/ 2 نظر / 2 بازدید
آشنای غریب

نمی دونم چرا؟ ولی یه دفعه دلم هوای همتون یا هممون رو کرد. عکسهای یادگاری رو جلوم پهن کردم. به وبلاگهای اونهایی که وبلاگ داشتن سر زدم. خاطرات رو یکی یکی مرور کردم. لبخند زدم. بغض کردم و حالا که اشک تو چشامه و نمیدونم چی مینویسم . دلم براتون تنگ شده. برای همتون.